Tootekood: URS1A472MHD
Tootja: NICHICON
Tootja tootekood: URS1A472MHD
  • Mounting
  • Operating voltage
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Max. forward impulse current
  • Terminal pitch
  • Height
  • Body dimensions
  • Diameter
  • Capacitance
  • Type of capacitor
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; THT; 4700uF; 10VDC; Ø18x15mm; Pitch: 7.5mm
Mounting THT
Operating voltage 10V DC
Operating temperature -40...85°C
Tolerance ±20%
Max. forward impulse current 1.55A
Terminal pitch 7.5mm
Height 15mm
Body dimensions Ø18x15mm
Diameter 18mm
Capacitance 4.7mF