Tootekood: UUX1H220MCL1GS
Tootja: NICHICON
Tootja tootekood: UUX1H220MCL1GS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Capacitor: electrolytic; SMD; 22uF; 50VDC; Ø8x6.2mm; ±20%; 2000h
Mounting SMD
Operating voltage 50V DC
Operating temperature -55...105°C
Tolerance ±20%
Max. forward impulse current 67mA
Height 6.2mm
Body dimensions Ø8x6.2mm
Diameter 8mm
Capacitance 22µF