Microswitch, Standard, Pin Plunger, SPDT, Quick Connect, 10 A
Kordarv:
600.0
Minimum quantity:
600.0
Tootekood:
V15T10-CZ100
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: V15T10-CZ100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Microswitch, Standard, Pin Plunger, SPDT, Quick Connect, 10 A
| Operating temperature | -25...125°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Switches features | without lever |
| Number of positions | 2 |
| Leads | connectors |
| Mechanical durability | 500000cycles |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 250mA / 250V DC |
| AC contacts rating @R | 10A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |
| Operating Force | 960mN |