Microswitch SNAP ACTION; SPDT; 22A/250VAC; ON-(ON); Pos: 2; 2.84N
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
V15T22-MZ300-D01
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: V15T22-MZ300-D01
Spetsifikatsioon tootele Microswitch SNAP ACTION; SPDT; 22A/250VAC; ON-(ON); Pos: 2; 2.84N
| Operating temperature | -25...125°C |
| Type of switch | microswitch SNAP ACTION |
| Number of positions | 2 |
| Leads | for soldering |
| Mechanical durability | 1000000cycles |
| Electrical life | 50000cycles |
| Contacts configuration | SPDT |
| DC contacts rating @R | 20A / 30V DC |
| AC contacts rating @R | 22A / 250V AC |
| Switching method | ON-(ON) |
| Stable positions number | 1 |