Tootekood: VAR10-300
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: VAR10-300
  • Terminal pitch
  • Height
  • Max. operating voltage
  • Max. operating voltage
  • Diameter
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 300VAC; 385VDC; 470V; ±10%; 2.5kA; 70J
Mounting THT
Power 400mW
Terminal pitch 7.5mm
Height 12.5mm
Max. operating voltage 300V AC, 385V DC
Diameter 12.5mm
Leads dimensions Ø0.8x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 470V