Tootekood: VAR20-250
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: VAR20-250
  • Terminal pitch
  • Height
  • Max. operating voltage
  • Max. operating voltage
  • Diameter
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 250VAC; 320VDC; 390V; ±10%; 6.5kA; 240J
Mounting THT
Power 1W
Terminal pitch 10mm
Height 23mm
Max. operating voltage 250V AC, 320V DC
Diameter 23mm
Leads dimensions Ø1x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 390V