Tootekood: VAR20-275
Tootja: SR PASSIVES
Tootja tootekood: VAR20-275
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Varistor: metal-oxide; THT; 275VAC; 350VDC; 430V; ±10%; 6.5kA; 264J
Mounting THT
Power 1W
Terminal pitch 10mm
Max. operating voltage 275V AC, 350V DC
Leads dimensions Ø1x25mm
Type of varistor metal-oxide
Varistor voltage 430V