IC: driver; buck,flyback; AC/DC switcher,PWM controller
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VIPER06LS
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VIPER06LS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; buck,flyback; AC/DC switcher,PWM controller
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Case | SSO10 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | buck, flyback |
| Output voltage | 800V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...80% |