IC: driver; buck,buck-boost,flyback; Channels: 1; 11.5÷23.5V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VIPER16LD
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VIPER16LD
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver; buck,buck-boost,flyback; Channels: 1; 11.5÷23.5V
| Output current | 2.5A |
| Mounting | SMD |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | buck, buck-boost, flyback |
| Output voltage | 800V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...80% |