AC/DC Off-Line Switcher IC, VIPerPlus Family, Flyback, 85 VAC - 265 VAC, 10 W, DIP-7
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VIPER16LN
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VIPER16LN
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele AC/DC Off-Line Switcher IC, VIPerPlus Family, Flyback, 85 VAC - 265 VAC, 10 W, DIP-7
| Output current | 2.5A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP7 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | buck, buck-boost, flyback |
| Output voltage | 800V |
| Kind of integrated circuit | AC/DC switcher, PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...80% |
| Max operating temperature | 150°C |