IC: driver
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VIPER37LE
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VIPER37LE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: driver
| Output current | 3A |
| Mounting | THT |
| Case | DIP10 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Application | SMPS |
| Topology | flyback |
| Output voltage | 800V |
| Kind of integrated circuit | PWM controller |
| Duty cycle factor | 0...80% |