SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4700 pF, 500 V, 1812 [4532 Metric], ± 5%, C0G / NP0, VJ Series
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VJ1812A472JXEAT
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VJ1812A472JXEAT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4700 pF, 500 V, 1812 [4532 Metric], ± 5%, C0G / NP0, VJ Series
| Mounting | SMD |
| Operating voltage | 500V |
| Case - inch | 1812 |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Tolerance | ±5% |
| Capacitance | 4.7nF |
| Case - mm | 4532 |
| Type of capacitor | ceramic |
| Dielectric | C0G |
| Max operating temperature | 125°C |