Sensor: photoelectric; Range: 30mm÷2.3m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VL12-2P430
Tootja: SICK
Tootja tootekood: VL12-2P430
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; Range: 30mm÷2.3m; PNP; DARK-ON,LIGHT-ON
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Max. operating current | 20mA |
| Operating temperature | -25...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Number of pins | 4 |
| Body material | nickel plated brass, technopolymer (PA) |
| Output configuration | PNP |
| Type of sensor | photoelectric |
| Sensors features | Reflector must be ordered separately. |
| Connection | connector M12 |
| Switch housing | M12 |
| Operation mode | retro-reflective |
| Switching frequency max | 400Hz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |