Sensor: distance; laser; 2.6÷5.5VDC; I2C; Dist.meas.range: 0.04÷4m
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VL53L1X TIME-OF-FLIGHT DISTANCE SENSOR
Tootja: POLOLU
Tootja tootekood: VL53L1X TIME-OF-FLIGHT DISTANCE SENSOR
Spetsifikatsioon tootele Sensor: distance; laser; 2.6÷5.5VDC; I2C; Dist.meas.range: 0.04÷4m
| Supply voltage | 2.6...5.5V DC |
| Interface | I2C |
| Dimensions | 13x18x6mm |
| Information | Product is not a working device, but only component |
| Resolution | 1mm |
| Integrated circuit | VL53L1X |
| Kind of sensor | laser |
| Type of sensor | distance |
| Distance measurement range | 0.04...4m |