Plug; wire-wire; male; PIN: 3; w/o contacts; for cable; 6.2mm; 600V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VLR-03V
Tootja: JST
Tootja tootekood: VLR-03V
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Plug; wire-wire; male; PIN: 3; w/o contacts; for cable; 6.2mm; 600V
| Operating temperature | -25...90°C |
| Contacts pitch | 6.2mm |
| Electrical mounting | crimped |
| Connector | plug |
| Kind of connector | male |
| Mechanical mounting | for cable |
| Type of connector | wire-wire |
| Number of pins | 3 |
| Body material | NYLON 66 |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 20A |
| Type of pin configuration | 1x3 |
| Connector variant | w/o contacts |