Sensor: magnetic field; Range: ±30Gs; 4÷24VDC; -40÷150°C; 20mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VM821Q1
Tootja: HONEYWELL
Tootja tootekood: VM821Q1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: magnetic field; Range: ±30Gs; 4÷24VDC; -40÷150°C; 20mA
| Supply voltage | 4...24V DC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of pins | 4 |
| Series | VM |
| Operating current | 20mA |
| Kind of sensor | quadrature |
| Type of sensor | magnetic field |
| Operation mode | magneto-resistive |