Sensor: flow; 12÷24VDC; 0,25÷5l/min; OUT 1: push/pull; VMZ.2; IP65
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VMZ063S1DEAY4000
Tootja: SIKA
Tootja tootekood: VMZ063S1DEAY4000
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: flow; 12÷24VDC; 0,25÷5l/min; OUT 1: push/pull; VMZ.2; IP65
| Supply voltage | 12...24V DC |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -15...60°C |
| IP rating | IP65 |
| Enclosure material | ABS |
| Number of pins | 4 |
| Application | water |
| Electrical connection | M12 x 1 |
| Type of sensor | flow |
| Connection | G 1/2" |
| Kind of output 2 | 4...20mA |