Driver; high-side; 700mA; Channels: 4; PowerSO10; 10÷36V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VN340SPTR-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VN340SPTR-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 700mA; Channels: 4; PowerSO10; 10÷36V
| Output current | 700mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10...36V |
| Case | PowerSO10 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 4 |
| On-state resistance | 320mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |