Driver; high-side; Channels: 1; 4.5÷36V; PowerSSO12
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VN5016AJTR-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VN5016AJTR-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; Channels: 1; 4.5÷36V; PowerSSO12
| Output current | 46A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...36V |
| Case | PowerSSO12 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| On-state resistance | 16mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |