Driver; high-side; 5.4A; Channels: 1; SO8; Package: tube; 4.5÷36V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VN5160S-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VN5160S-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 5.4A; Channels: 1; SO8; Package: tube; 4.5÷36V
| Output current | 5.4A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...36V |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 320mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |