Driver; high-side; 2.5A; Channels: 1; PPAK; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VN751PT13TR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VN751PT13TR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 2.5A; Channels: 1; PPAK; Package: reel,tape
| Output current | 2.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5.5...36V |
| Case | PPAK |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 180mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |