IC: power switch; high-side; 55A; Ch: 1; SMD; PowerSSO16; reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VN9016AJTR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VN9016AJTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; high-side; 55A; Ch: 1; SMD; PowerSSO16; reel,tape
| Output current | 55A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...28V |
| Case | PowerSSO16 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| On-state resistance | 16mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |