IC: power switch; low-side; 20A; N-Channel; SMD; D2PAK; 70VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNB20N07-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNB20N07-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; low-side; 20A; N-Channel; SMD; D2PAK; 70VDC
| Output current | 20A |
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Power | 83W |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Drain-source voltage | 70V |
| On-state resistance | 50mΩ |
| Output voltage | 70V |
| Kind of integrated circuit | low-side |