Driver; low-side; 12A; 74W; Channels: 1; DPAK; Package: tube; 40V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VND14NV04-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VND14NV04-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; low-side; 12A; 74W; Channels: 1; DPAK; Package: tube; 40V
| Output current | 12A |
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| On-state resistance | 70mΩ |
| Output voltage | 40V |
| Kind of integrated circuit | low-side |