Driver; high-side; 70A; Channels: 2; PowerSO16; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VND5T016ASPTR-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VND5T016ASPTR-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 70A; Channels: 2; PowerSO16; Package: reel,tape
| Output current | 70A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 8...36V |
| Case | PowerSO16 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| On-state resistance | 32mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |