IC: power switch
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
VND5T035AKTR-E-1
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VND5T035AKTR-E
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch
| Output current | 3A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 8...36V |
| Case | PowerSSO24 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Integrated circuit features | thermal protection |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry |
| On-state resistance | 35mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Active logical level | high |