Driver; high-side; Channels: 2; 4÷28V; PowerSSO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VND7020AJTR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VND7020AJTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; Channels: 2; 4÷28V; PowerSSO16
| Output current | 63A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5.5...36V |
| Case | PowerSSO16 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating voltage | 4...28V DC |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| On-state resistance | 22mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |