Driver; high-side; 6A; Channels: 2; PowerSO10; Package: reel,tape
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VND830SPTR-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VND830SPTR-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 6A; Channels: 2; PowerSO10; Package: reel,tape
| Output current | 6A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5.5...36V |
| Case | PowerSO10 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| On-state resistance | 120mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |