Driver; brush motor controller; 15A; Channels: 2; 20kHz; SO16
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNH7070ASTR
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNH7070ASTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; brush motor controller; 15A; Channels: 2; 20kHz; SO16
| Output current | 15A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...28V |
| Case | SO16 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 2 |
| Application | automotive industry |
| On-state resistance | 70mΩ |
| Topology | H-bridge |
| Frequency | 20kHz |
| Kind of integrated circuit | brush motor controller |