Driver; high-side; 1A; Channels: 2; PowerSSO12; Package: tube; 9÷45V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNI2140J
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNI2140J
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 1A; Channels: 2; PowerSSO12; Package: tube; 9÷45V
| Output current | 1A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 9...45V |
| Case | PowerSSO12 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 2 |
| On-state resistance | 150mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |