Driver; high-side; 700mA; Channels: 8; PowerSSO36; Package: tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNI8200XP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNI8200XP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 700mA; Channels: 8; PowerSSO36; Package: tube
| Output current | 700mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 10.5...36V |
| Case | PowerSSO36 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 8 |
| On-state resistance | 110mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |