IC: power switch
Kordarv:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Tootekood:
VNL5090N3TR-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNL5090N3TR-E
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch
| Output current | 13A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 36V |
| Case | SOT223 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Application | automotive industry |
| On-state resistance | 90mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | low-side |
| Active logical level | high |