Driver; high-side; 5A; Channels: 4; PowerSSO16; Package: tube; 4÷28V
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNQ5E250AJ-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNQ5E250AJ-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 5A; Channels: 4; PowerSSO16; Package: tube; 4÷28V
| Output current | 5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...28V |
| Case | PowerSSO16 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| On-state resistance | 500mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |