Driver; high-side; 3.5A; 6.25W; Channels: 4; SO28; Package: tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNQ810P-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNQ810P-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 3.5A; 6.25W; Channels: 4; SO28; Package: tube
| Output current | 3.5A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5.5...36V |
| Case | SO28 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| On-state resistance | 160mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |