Driver; high-side; 250mA; 16W; Channels: 4; SO20; Package: tube
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VNQ860-E
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: VNQ860-E
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Driver; high-side; 250mA; 16W; Channels: 4; SO20; Package: tube
| Output current | 250mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5.5...36V |
| Case | SO20 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 4 |
| On-state resistance | 270mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |