Protective tube; grey; Application: protection against demage
Kordarv:
50.0
Minimum quantity:
50.0
Tootekood:
VOHD-10S
Tootja: PMA
Tootja tootekood: VOHD-10S
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Protective tube; grey; Application: protection against demage
| Operating temperature | -40...105°C |
| IP rating | IP66, IP68 |
| Colour | grey |
| Material | polyamide 6 |
| Resistance to | mechanical stesses, most of oils, UV rays, gasoline, most of lubricants |
| Length | 50m |
| Internal diameter | 9mm |
| Type of cable accessories | protective tube |
| Cable accessories application | wires protection against damage |
| Cable accessories features | halogen free |
| Bending radius | 35mm |