MOSFET Relay, SPST-NO, SPST-NO, 100 mA, Through Hole, 400 V, 27 ohm, 5.3 kV
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
VOR2142A8
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VOR2142A8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele MOSFET Relay, SPST-NO, SPST-NO, 100 mA, Through Hole, 400 V, 27 ohm, 5.3 kV
| Mounting | PCB |
| Case | DIP8 |
| Max. operating current | 100mA |
| Operating temperature | -40...100°C |
| On-state resistance | 22Ω |
| Insulation voltage | 5.3kV |
| Switched voltage | ≤ 400V |
| Contacts configuration | SPST-NO x2 |
| Relay variant | 1-phase |
| Type of relay | solid state |
| Control current max. | 50mA |