Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -0.5A; 1W; TO92
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VP0104N3-G
Tootja: MICROCHIP (SUPERTEX)
Tootja tootekood: VP0104N3-G
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -40V; -0.5A; 1W; TO92
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -40V |
| Drain current | -250mA |
| Pulsed drain current | -800mA |
| Power dissipation | 1W |
| On-state resistance | 8Ω |