Sensor: photoelectric; photoelectric,liquid level; NPN / NO
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VP02EM
Tootja: CARLO GAVAZZI
Tootja tootekood: VP02EM
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Sensor: photoelectric; photoelectric,liquid level; NPN / NO
| Supply voltage | 10...40V DC |
| Max. operating current | 200mA |
| Operating temperature | -20...70°C |
| IP rating | IP67 |
| Output configuration | NPN / NO |
| Kind of sensor | photoelectric |
| Indication | LED |
| Type of sensor | photoelectric |
| Operation mode | diffuse-reflective |
| Switching frequency max | 30Hz |
| Operation modes | DARK-ON, LIGHT-ON |