Non Isolated POL DC/DC Converter, 1 Output, 2.5 W, 5 V, 500 mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VR05S05
Tootja: XP POWER
Tootja tootekood: VR05S05
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Non Isolated POL DC/DC Converter, 1 Output, 2.5 W, 5 V, 500 mA
| Output current | 500mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP3 |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Protection | anti-overload, short circuit protection |
| Output voltage | 5V DC |
| Efficiency | 84...90% |
| Number of outputs | 1 |