Resistor: metal glaze; THT; 1MΩ; 0.5W; ±1%; Ø4x10mm; 200ppm/°C
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VR37000001004FA100
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VR37000001004FA100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Resistor: metal glaze; THT; 1MΩ; 0.5W; ±1%; Ø4x10mm; 200ppm/°C
| Mounting | THT |
| Power | 500mW |
| Resistance | 1MΩ |
| Type of resistor | metal glaze |
| Tolerance | ±1% |
| Leads | axial |
| Length | 10mm |
| Body dimensions | Ø4x10mm |
| Max. operating voltage | 3.5kV DC |
| Diameter | 4mm |
| Temperature coefficient | 200ppm/°C |