Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.6kV; If: 100A; Ifsm: 450A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-100MT160PAPBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-100MT160PAPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Three-phase bridge rectifier; Urmax: 1.6kV; If: 100A; Ifsm: 450A
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Mechanical mounting | screw |
| Leads | flat pins |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Max. forward impulse current | 450A |
| Load current | 100A |
| Version | module |
| Max. forward voltage | 1.51V |