Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 10 A, Dual Common Cathode, 1.5 V, 45 ns, 110 A
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
VS-10CDU06-M3/I
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-10CDU06-M3/I
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Fast / Ultrafast Diode, 600 V, 10 A, Dual Common Cathode, 1.5 V, 45 ns, 110 A
| Mounting | SMD |
| Case | SMPD |
| Semiconductor structure | common cathode, double |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.5V |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 2000 |