Diode: rectifying
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
VS-10ETF12-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-10ETF12-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Features of semiconductor devices | fast switching |
| Max. forward impulse current | 140A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.33V |
| Type of diode | rectifying |