Standard Recovery Diode, 800 V, 10 A, Single, 1.1 V, 160 A
Kordarv:
500.0
Minimum quantity:
500.0
Tootekood:
VS-10ETS08S-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-10ETS08S-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Standard Recovery Diode, 800 V, 10 A, Single, 1.1 V, 160 A
| Mounting | SMD |
| Case | D2PAK, TO263AB |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Number of pins | 3 |
| Max. off-state voltage | 800V |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 50 |
| Max operating temperature | 150°C |