Diode: switching
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-10ETS12-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-10ETS12-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: switching
| Mounting | THT |
| Case | TO220AC |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 1.2kV |
| Features of semiconductor devices | glass passivated |
| Max. forward impulse current | 135A |
| Load current | 10A |
| Max. forward voltage | 1.1V |
| Type of diode | rectifying |
| Leakage current | 500µA |