Diode: Schottky rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-10MQ100-M3/5AT
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-10MQ100-M3/5AT
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: Schottky rectifying
| Mounting | SMD |
| Case | SMA |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 100V |
| Max. forward impulse current | 30A |
| Load current | 1.5A |
| Max. forward voltage | 680mV |
| Type of diode | Schottky rectifying |
| Leakage current | 1mA |