Bridge rectifier: half-controlled
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-112MT160KPBF
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-112MT160KPBF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Bridge rectifier: half-controlled
| Case | MT-K |
| Kind of package | bulk |
| Electrical mounting | FASTON connectors, screw |
| Mechanical mounting | screw |
| Leads | M5 screws |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Gate current | 150mA |
| Load current | 110A |
| Version | module |
| Max. forward voltage | 1.57V |