Diode: rectifying; SMD; 600V; 12A; 18ns; DPAK; Ifsm: 110A
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
VS-12EWH06FN-M3
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-12EWH06FN-M3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying; SMD; 600V; 12A; 18ns; DPAK; Ifsm: 110A
| Mounting | SMD |
| Case | DPAK |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 110A |
| Load current | 12A |
| Max. forward voltage | 1.34V |
| Reverse recovery time | 18ns |
| Type of diode | rectifying |
| Quantity in package | 75 |