Diode: rectifying
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
VS-150EBU02-N4
Tootja: VISHAY
Tootja tootekood: VS-150EBU02-N4
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Diode: rectifying
| Mounting | THT |
| Case | PowerTab® |
| Kind of package | tube |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | ultrafast switching |
| Max. forward impulse current | 1.6kA |
| Load current | 150A |
| Max. forward voltage | 1.13V |
| Reverse recovery time | 45ns |
| Type of diode | rectifying |